İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Decathlon, Artık Kullanmadığınız Spor Ürünlerinize ‘İkinci Şans’ Veriyor!

Kullanmadığınız  spor ürünlerinizi, hangi marka olursa olsun, Decathlon 2. Şans mobil uygulaması üzerinden başka bir sporsevere satıp yeniden kullanıma kazandırabilirsiniz! 

İhtiyacımız olandan daha fazlasını satın alıyor ve kullanmıyoruz,  tamir edilebilecek ürünleri çöpe atıyor, artık kullanmadığımız ancak başkası tarafından kullanılabilecek ürünlerin dolaplarda eskimesine izin veriyoruz. Sporcu olmanın, çevreye karşı duyarlı olmayı beraberinde getirdiği düşüncesinden ilham alan Decathlon, ‘Doğa olmadan spor olmaz’ diyerek, markadan bağımsız, artık kullanılmayan spor ürünlerine ikinci bir şans tanıyan 2. Şans uygulamasını hayata geçirdi.  

Türkiye’de 40 mağazasıyla hizmet veren, Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon sürdürülebilirlikle ilgili projelerine hızla devam ediyor. Decathlon’un yeni hayata geçirdiği, çevre ve bütçe dostu 2. Şans uygulamasının amacıdaha az tüketmek, tekrar kullanmak, tüketime kazandırmak! Döngüsel ekonomiye değerli bir katkı sağlamayı hedefleyen bu uygulama, ikinci el her marka spor ürününü al-sat imkanı sunuyor.  Decathlon marka olsun veya olmasın, kullanmadığınız her spor ürününü 2. şans mobil uygulaması üzerinden başka bir sporsevere satabiliyor, yeniden kullanıma kazandırabiliyorsunuz! Böylelikle evlerimizin bir köşesinde biriken, artık kullanmadığımız ürünleri atmak yerine tekrar kullanılabilmesini sağlamak ve yalnızca ihtiyacımız kadar tüketmek mümkün!

Sera gazı salımımızın büyük çoğunluğu ürünlerimizin üretiminden kaynaklandığı için, etkimizi azaltmak için öncelik olarak ürünlerimze odaklanaya karar verdik. Eko-tasarım yaklaşımımızı geliştirerek, ürünlerin çevresel etkisini azaltırken teknik ve verimli ürünler hayal ediyoruz.

Eko-tasarım, şu anda ürün gamımızın yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor, ancak 2026 yılına kadar DECATHLON ürünlerinin %100’ünün bir eko-tasarım yaklaşımından yararlanmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.