İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lüleburgaz Belediyesinde Telsiz Artık Güneş Enerjisiyle

Lüleburgaz Belediyesi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında önemli bir adım attı. Bu kapsamda Edirne Bayırı’nda bulunan telsiz vericileri güneş panelleriyle kesintisiz enerjiye kavuştu. İtfaiye, zabıta ve emniyet birimleri tarafından kullanılan telsizler olası bir afette kesinti yaşamayacak. Lüleburgaz Belediyesi bu çalışmanın yanı sıra, yenilenebilir enerji kaynaklarını ilerleyen süreçte yaygınlaştırmayı planlıyor. 

2021 Çevre Yılı’nda önemli çalışmalara imza atan, uzun vadede kent geneline yaygınlaştırılması planlanan yenilenebilir enerjide önemli bir adım attı. Yılın en az 8 ayının güneşli olduğu Lüleburgaz’da güneş enerjisinden faydalanmak için harekete geçen Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Edirne Bayırı’nda bulunan telsiz vericilerinin enerji kaynağını güneş enerjisine çevirdi. Bu sayede ekolojik yaşam döngüsünde doğal afet ve gerekli durumlarda yaşanan iletişim kesintisiz devreye girecek. 

“Yenilenebilir enerjiyi yaygınlaştıracağız”

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentte bir ilki gerçekleştirdiği çalışmayı yerinde inceleyen Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, yenilenebilir enerji çalışmalarının artarak devam edeceğini müjdeledi. Söz konusu uygulamanın pilot uygulama olduğunu hatırlatan Başkan Gerenli, yenilenebilir enerjiyi belediyeye ait birçok yerde hayata geçirmeyi planladıklarını söyleyerek, “Yenilenebilir enerji kaynaklarını kentimizde daha da yaygınlaştırmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi. Belediyecilikte sürdürülebilir ve yenilebilir enerji kaynaklarını daha da arttıracağını dile getiren Gerenli, bu sayede hem doğamıza hemde halkımıza faydalı olmaktan geri durmayacağını dile getirdi.

Ayrıca kent içerisinde gerekli alanlarda yaptığı projelerde adından ses getiren ve çeşitli noktalarına güneş enerjili ve şarj üniteli banklarımızı konumlandırdık. İlerleyen günlerde bazılarında kablosuz internet bağlantısının da aktif hale geleceği banklarımız siz değerli halkımıza sunacağız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.