İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banvit BRF, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun Yeni Üyesi

Banvit BRF artık herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyesi oldu. 

Toplumsal yatırımlarında sürdürülebilir gıda ve gıda israfına odaklanan Banvit BRF, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun üyeleri arasına katıldı. Banvit BRF CMO’su Yasemin Gürleroğlu, sürdürülebilirlik ve gıda israfının önlenmesi konusundaki çalışmalarının, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun hedefleriyle örtüştüğünü ve bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek; ”Türkiye’nin önde gelen beyaz et üreticilerinden biri olarak üretim süreçlerimizi sürdürülebilirlik perspektifinde optimize ediyoruz. Doğadaki ayak izimizi azaltmak üzere eğitimden tasarruf tedbirlerine, enerjiden geri dönüşümlü ambalajlara, hayvan refahından atık yönetimine kadar uzanan, farklı alanlarda uygulamalarımız var. Son olarak eğitim alanında Akıllı Çocuk Sofrası projemizin yeni etabını başlattık. Bu projemiz kaynakların verimli kullanımı, gıda israfı ve doğru beslenme konusunda toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor” dedi.

Gıda sektörüne, sorumlu üretim-tüketim mottosuyla ve bütünsel bir yaklaşımla öncülük etmeyi amaçlayan Platform, gıda ekosisteminin kapsayıcılığı ilkesi ile değer zincirinde yer alan tüm kurumlarla birlikte çalışmayı hedefliyor. Gıda sistemlerinin daha iyi gelecek amacı ile sürdürülebilir olmasını hedefleyen kurumların bir araya geldiği platform Gıdada Döngüsellik, İklim Değişikliği ve Kaynak Yönetimi, Sorumlu Tüketim ve Sağlıklı Beslenme ve Dönüşüm Liderliği olarak 5 ana konuda çalışmalar yapıyor.

 

 

 

Sürdürülebilir Gıda Platformu Hakkında: Sürdürülebilirlik Akademisi ve Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (TÜGİS) öncülüğünde 2015 yılında kurulan Sürdürülebilir Gıda Platformu, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini ve Türkiye’nin Onbirinci Kalkınma Planını da sahiplenerek “Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir gıda” ilkesi doğrultusunda sürdürülebilir gıda ile ilgili konularda bütüncül bir yaklaşımla çalışmalar yaparak, hızla endüstriyelleşen ve küreselleşen gıda sektörünün, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir gelişim modeli geliştirmesine yön vermek için çalışmalar yapmaktadır. Platformun amacı, günümüz ve gelecek nesiller için sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir gıda sistemleri değişim ve dönüşümünü hızlandırmak için çalışmaktır. Sürdürülebilir Gıda Platformu için ayrıntılı bilgiye Sürdürülebilir Gıda Platformu linkinden ulaşabilirsiniz;

Bir yorum

  1. […] Banvit BRF, Sürdürülebilir Gıda Platformu’nun Yeni ÜyesiBanvit BRF artık herkes için sağlıklı, güvenilir ve daha iyi gıda hedefi doğrultusunda gıda sistemlerinde değişimi hızlandırmak amacıyla kurulan “Sürdürülebilir Gıda Platformu” yeni üyesi oldu. … […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.